MC Marpo

Marpo, vlastním jménem Otakar Petřina, je český raper. Své poměrně neobvyklé jméno získal po otci, rockovém kytaristovi. Jeho matka, Hana Petřinová, se také pohybuje v hudební branži, a to jako manažerka rockových skupin.


MC Marpo ve faktech

Celé jméno: Otakar Petřina
Datum narození: leden 1985
Znamení: vodnář

Marpo říká…

O své desce Rapstar: Deska je hodně hudební, za což patří zásluha Kfiedovi. Hodně různorodá textově, ale pořád je to Marpo. Pořád sem to „nasranej“ já, takže fans si přijdou na svý. Rozhodně to je můj dosud nejlepší počin.

Marpo, MC Marpovlastním jménem Otakar Petřina, je český raper. Své poměrně neobvyklé jméno získal po otci, rockovém kytaristovi. Jeho matka, Hana Petřinová, se také pohybuje v hudební branži, a to jako manažerka rockových skupin.

Marpo je znám také jako „Král metafor“ a na svůj věk má v Čechách poměrně silnou pozici. Jeho originální texty si získávají posluchače, ale není to jen kvůli tomu. Marpo je všestranně zaměřený člověk, který má smysl pro kulturu, věnuje se bojovému umění a sám o sobě říká, že rád bádá. Tato jeho vlastnost vedla také k jeho přezdívce Marpo, která se skládá s počátečních slabik jména a příjmení slavného badatele Marca Pola.

Ota Petřina junior (Marpo) vyrůstal v Libčicích u Prahy, přezdívaných „Heroin City“ pro zdejší velké zastoupení obyvatel tmavší pleti. Marpo začal už v předškolním věku hrát na bicí, v čemž ho podporoval jeho otec, avšak matka byla proti. I přes její striktní výchovu musel její syn třikrát změnit základní školu kvůli různým invektivám a rvačkám. Nakonec skončil Marpo na Obchodní Akademii, kde se opět nevyhnul potyčkám, především kvůli jeho náklonnosti k fotbalové Spartě.

V období dospívání si Marpo ujasnil i muzikální orientaci, kdy z Rocku a Hard Rocku přešel na rap. Příchuť hip-hopové kultury se mu natolik zalíbila, že si vymyslel vlastní přezdvíku – Marpo – a začal se s mangetofonem a starým mikrofonem pokoušet o něco vlastního. Zkoušel uspořádat i koncerty pro pár lidí.

Mezitím neoficiálně vydal tři cd v angličtině a to Lyrical Heavy Weight, Verbal Expressions Vol. 1 a Verbal Expressions Vol. 2. O pár let později už Marpo zakládá spolu s MC Wohnoutem, Oerem, Shareemem a DJem Paickem seskupení Charakter, které se ovšem později zúžilo na zdravé jádro ve složení: Marpo, Wohnout a DJ Paick.

Marpo přinesl do českého rapu styl, který je velmi oblíbený v USA, ale u nás není znám. Jmenuje se battle-rap a v zásadě znamená to, že raper se snaží svého protivníka, většinou z branže, shodit co nejoriginálnějšími a nejvtipnějšími rýmy, zatímco sebe vychvaluje do nebes. Není to ovšem tak, že by byl battle raper nějaký namyšlený.

Marpo se zúčastnil dvou soutěží na toto téma, první o 50 a druhé o 100 000 Kč, přičemž obě vyhrál. Porazil tu takové MC's jako jsou Phat, Čistychov, Tafrob a další.

V roce 2005 se Marpo seznámil s Gipsym, který mu vyprodukoval jeho debutové album Původ umění. Na oplátku se zase podílel na albu Gipsyho Rýmy a Blues. Druhé album, daleko pokročilejší, vydal Marpo o rok později, a to s názvem Marpokalypsa, na kterém hostovalo několik amerických raperů jako Outthere, Hard Target nebo Drift. Na tracky Jsem a Jděte mi z cesty ze svého druhého alba natočil také úspěšné videoklipy.

MC Marpo jinde na internetu

Odkažte na celebritu: MC Marpo

Zkopírujte si následující kód, vložte ho do HTML kódu své stránky a odkažte tak na svou oblíbenou celebritu:

Tisk Tiskni zformátovaný text | Poslední úprava stránky: 1. prosinec 2007

Vyhledávání

O Celebrity Planet

Přinášíme vám životy celebrit. Přehledné, zajímavé a plné informací. Pokud vám tu nějaká celebrita chybí nebo byste rádi uveřejnili vlastní životopis známé osobnosti, napište nám.

Nejnovější celebrity

Podpořte nás

Líbí se vám náš web o celebritách? Nebo chcete vyměnit odkaz?
Podpořte nás!

RSS kanál